Uudised / Kawe hakkas ehitama kortereid

Kawe hakkas ehitama kortereid

20 aastat ärikinnisvara investeeringute ja ehitusega tegelenud Kawe AS alustas oma esimese elukondliku kinnisvaraarenduse – A-energiaklassi kuuluva Türi Kvartali müügi ja ehitusega. Tallinna kesklinna piiril asuvas 183 koduga kõrghaljastatud pargis saab olema neli kortermaja. Esimeses etapis alustatakse Türi 9/1 maja ehitusega ning müüki tuli 42 korterit.

Kawe partneri Jaanus Kosemaa sõnul on kodude ehitamine Kawe jaoks jaoks loogiline laienemise suund, mida on Norra partneritega pikemat aega ette valmistatud.  “Turule sisenedes oli meie fookus rahavoogu tootvatel ärikinnisvara investeeringutel, ettevõtte kasvades hakkasime ka ise arendama. Täna oleme valmis oma büroode arendamisel kogutud teadmised – energia kokkuhoid ning madalad kasutuskulud – tooma üle elamuarendusse“, ütles Kosemaa.

Piirkonna tervikliku kontseptsiooni on loonud arhitektuuribüroo DAGOpen ja LÜNK arhitektid. „Koostöö Kawe meeskonnaga oli huvitav ning sisukas. Kokkuvõttes sündis mõnus sümbioos meie turu eripära ning Norra turu parimat praktikat kaasates. Ainuüksi tavapärasest sügavamaid (1,8m) rõdusid ei kohta just paljudes arendustes.“, ütles LÜNK arhitekt Üllar Ambos.

Türi Kvartalisse tuleb neli moodsa arhitektuuriga A-energiaklassi kortermaja. Majad on 7-kordsed ja omavahel ühendatud maa-aluse autoparklaga. Kõigil korteritel on suured põrandalt algavad aknad, kõrged laed (2,75 m – 3,1 m), vesipõrandaküte ja hoolega läbimõeldud planeeringud. Iga korteri juurde kuulub kas rohelisse sisehoovi avanev isiklik terrass või tavapärasest sügavam klaaspiirdega rõdu. Viimasel korruse elanikud saavad nautida avaraid vaateid Ülemiste järvele või Tallinna kesklinnale oma privaatsetelt terrassidelt.

Esimese maja uued elanikud saavad sisse kolida 2023.a. suve lõpuks. Kogu kvartal planeeritakse valmis saada 2026 aastal.

Rohkem infot www.kawe.ee/tyrikvartal

Saada meile sõnum

Jäta meile oma soovid ja kontaktandmed ning me võtame sinuga ühendust. Leiame alati lahenduse!