Mobiilne versioon

Tatari kinnistu ost

25. aprill 2013

AS-i Kawe Group tütarettevõte OÜ Tatari Ärimaja omandas Tatari 1 kinnistu Tallinnas Vabaduse väljaku vahetusläheduses. Kinnistu suurusega 2 065 m2 paikneb kesklinnas samuti Kawe Groupi kuuluva Kawe Plaza büroohoone taga.

Kinnistul asub kaks hoonet kogupindalaga 1 600 m2. Hooneid kasutab täna 8 üürnikku ning nende lepingud jäävad kehtima sõlmitud tingimustel. Kuna kinnistul puudub detailplaneering, siis on plaanis see protsess lähiajal käivitada.

Tulevikunägemuses kerkib praeguste hoonete asemele kaasaegne energiasäästlik ärimaja, mis kinnistu esinduslikku asukohta arvesse võttes omab tähtsust ka linnaruumi kujundamisel. Kawe Groupi partneri Jaanus Kosemaa sõnul on tegemist hea asukohaga ning kindlasti lisab atraktiivsust ka tänane kontserni kuuluv Kawe Plaza büroohoone, koos võiks neist kujuneda prestiižne ärihoonete kompleks. Kosemaa hinnagul ei saa ilmselt kinnistule rajada suurt hoonet, kuid ca 10 000 m2 suurune võiks see hoone siiski olla. Eriti tundub hetkel olevat kesklinnas puudust büroohoonetest, mille korrus on efektiivse pinnalaotusega ja natuke suurem kui 1000 m2. Kosemaa arvates võiks planeeritav hoone neid kriteeriume täita.

Kawe Group on pikaajaliste ärikinnisvarainvesteeringutega tegelev ettevõte, mille portfellis on 14 objekti kogupindalaga 125 000 m2: 5 büroohoonet ja 9 tööstuskinnisvara objekti koguväärtuses 98 miljonit eurot. Kawe Groupi suuromanikud on Norra investorid. Hetkel projekteerib Kawe Group uut ärihoonet Baltika Kvartalisse ning koostamisel on detailplaneering Türi 9 kinnistule.

Lisainformatsioon:
www.kawegroup.ee
Jaanus Kosemaa
AS Kawe Group
Partner
5104614