Mobiilne versioon

Baltika Kvartali ost

31. juuli 2012

AS-i Kawe Group tütarettevõte OÜ Kawe Invest omandas OÜ-lt Baltika TP Veerenni 24 kinnistu, mis on tuntud Baltika Kvartalina. Tehingu väärtus oli 13,6 miljonit eurot.

Baltika Kvartalis asub büroohoone kogupindalaga 13 131 m2, mis on ehitatud 1960. aastal. Algselt jaotus suur hoone kaheks, büroo- ja tootmishooneks. 5-korruseline tootmishoone suurusega 10 209 m2 renoveeriti 2009. aastal kaasaegseks büroohooneks. Kuna tegemist on vana tootmishoonega, siis on sellele iseloomulikud kõrgete lagedega korrused. Baltika Kvartal on saanud mitmeid arhitektuuri- ja disainiauhindu. Kinnistul on head parkimisvõimalused nii üürnikele kui klientidele. 14 302 m2 suuruse kinnistu detailplaneering on täna valmimisprotsessis ning lubab kinnistule ka hooneid juurde ehitada.

Baltika kvartalis on täna on 38 üürnikku. Suuremad neist AS Baltika, Ettevõtluse Toetamise ja Krediidi Haldamise Sihtasutus, The Division AS, Tank Group AS, Transferwise ning mitmed teised reklaami, disaini ja IT-ga seotud ettevõtted.

Kawe Group plaanib jätkata kinnistu aktiivset haldamist ning arendamist. Esmalt on plaanis parandada parkimise kvaliteeti. Kawe Groupi partneri Jaanus Kosemaa sõnul on Baltika Kvartali kompleksil hea aura, olles suurepäraseks keskkonnaks loomega tegelevatele ettevõtetele. Hoone on omanäoline oma kõrgete lagede poolest, eristudes üldisest eurostiilis büroohoonetest. Kosemaa sõnul sobib kompleks hästi Kawe Groupi büroohoonete portfelli, tasakaalustades üldist suhet büroohoonete ja tööstuskinnisvsra vahel portfellis.

Kawe Group on ärikinnisvara investeeringutega tegelev ettevõte, mille portfellis on 14 objekti kogupindalaga 125 000 m2: 5 büroohoonet ja 9 tööstuskinnisvara objekti koguväärtuses 98 miljonit eurot.  Rae vallas valmis 2012 aasta novembris logistikakeskus suurusega 9 232 m2, mille ankurüürnikuks on Dunkri Kaubanduse AS. Kawe Groupi suuromanikud on Norra investorid.

Lisainformatsioon:
kawe.ee
Jaanus Kosemaa
AS Kawe Group
Partner